Dünyanın En İlginç 5 Hapishanesi

SosyalON ekibi olarak dünyanın en ilginç 5 hapishanesini listeliyoruz.


 1. 1

  Silivri Cezaevi, Türkiye


  Türkiyenin en büyük cezaevi olan Silivri ceza evi 11.000 kişilik kapasiteye sahiptir. Yapımı için tam 100 milyon tl harcanan bu cezaevi 2008 yılında kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca 2500’den fazla kamera ile izlenmektedir. Silivri cezaevinin içinde kuaförler, alışveriş merkezleri, 64 farklı iş atölyesi, 16 adet halı saha, 8 konferans salonu ve hatta kreş bile bulunmaktadır.
 2. 2

  Sark Hapishanesi, Guernsey


  1856 kurulan bu hapishane, dünyanın en küçük hapishanesi olma özelliğini taşımaktadır. Aynı anda en fazla 2 suçlunun barındırılabildiği bu hapishane, genellikle tek gecelik durumlar için kullanılmaktadır.
 3. 3

  Halden Hapishanesi, Norveç


  Norveçte en ağır ceza sadece 21 yıldır. Bununla birlikte Norveç dünyanın en lüks hapishanelerinden bazılarına sahiptir. Bu hapishanelerden biride Halden hapishanesidir. Geçmişte 77 insanı bombalayarak öldüren Norveçli Andres Breivik, 21 yıl ceza alarak böyle lüks bir hapishanede cezasını tamamlamıştır.
 4. 4

  Aranjuez Hapishanesi, İspanya


  Bu inanılmaz hapishanenin içerisinde, çocuklar için tasarlanmış aile hücreleri de bulunmaktadır. Amaçladıkları şey, çocukların yükümlü ebeveynleriyle bağ kurabilmeleri ve yükümlü ebeveynlerinde çocuklarına karşı ebeveynlik görevini yerine getirmeleridir.
 5. 5

  Cebu Hapishanesi, Filipinler


  Bu ilginç hapishanede aralarında katiller, uyuşturucu tacirleri hatta tacizcilerin bile bulunduğu mahkumlar, pop şarkı eşliğinde dans gösterileri sunmaktadır. Mahkumların meşgul olmasını ve rehabilitasyonlarını sağlamayı amaçlamışlardır.

Yorumlar

yorumlar

Tepkin Nedir?
Kızgın Kızgın
0
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın
Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Sevimli Sevimli
0
Sevimli
Kahretsin! Kahretsin!
0
Kahretsin!
Kötü! Kötü!
1
Kötü!
Fiyasko Fiyasko
0
Fiyasko
Enteresan Enteresan
0
Enteresan
Beğen Beğen
0
Beğen
Sesli Güldüm Sesli Güldüm
0
Sesli Güldüm
Hayran Hayran
0
Hayran
OHA OHA
0
OHA
Korkunç Korkunç
0
Korkunç
Zafer Zafer
0
Zafer
Yohammına Yohammına
1
Yohammına
İğrenç! İğrenç!
0
İğrenç!

Yorumlar 6

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 1. Etrafımızdaki hapishane duvarlarını yıkıp özgürlüğe koştuğumuzda aslında daha büyük bir hapishanenin geniş bahçesine doğru koşuyoruz.

 2. Çocuk hapishanesi diye birşey Olmaz.Eğitimle topluma kazandırılacak çocuklar olur.Çocuk suç işliyorsa,asıl suçlu,ona suç işleten sistemdir

Dünyanın En İlginç 5 Hapishanesi

Giriş Yap

Aramıza Katıl!
Hesabın yok mu?
Kaydol

Şifre Sıfırla

Geri
Giriş Yap

Kaydol

Aramıza Katıl!

Geri
Giriş Yap
İçerik Formatı
Kişilik Testi
Test
Anket
Hikaye
Liste
Meme
Video
Ses
Fotoğraf